Kuchenne trendy na 2016 rok

Już dziś warto wiedzieć co czeka nas w przyszłym roku w zakresie kuchennego design’u. Oto nasze zestawienie trendów, które są i będą warte uwagi także w 2016 roku. 

1. Kuchnia otwarta

To coś co spodoba się wszystkim, którzy lubią błyszczeć w towarzystwie i muszą mieć pewność, że w trakcie spotkania ze znajomymi nie ominie ich nawet najmniejsza chwila. Połączenie kuchni z salonem to recepta na zabawianie gości, nawet w trakcie gotowania. 

4588187386_e3f57bc8e3_z

2. Wysoki połysk

Wykończenie kuchennych mebli na wysoki połysk podkreślają elegancki, ale także nowoczesny charakter wnętrza. Futurystyczny plastik w jaskrawym kolorze wygląda wyśmienicie w połączeniu z naturalnymi, ziemnymi barwami. Paleta kolorów jest niemalże nieskończona – sprawdzi się zarówno limonkowa zieleń, intensywna czerwień czy ciemny fiolet – ogranicza nas tutaj tylko wyobraźnia. No i trzeba pamiętać, aby na bieżąco czyścić pozostawione na nich odciski palców – bałagan zdecydowanie jest passé. 

4588187436_c9389fb70f_o

3. Dotyk ponad wszystko

Proste formy i niczym niezaburzone powierzchnie. To kolejny element, który królować będzie w kuchniach. Zauważyli to producenci mebli, którzy coraz chętniej eliminują wszelkie klamki i redukują do minimum niepotrzebne nierówności. Widać to także w trendach panujących w sprzętach AGD. Z urządzeń znikają gałki i przyciski sterujące. Na ich miejscach pojawiają się dotykowe panele, które doskonale wpasowują się w zaczynające obowiązywać trendy.

1

FOTO: „Magiczny piekarnik” firmy SOLGAZ (kliknij, aby dowiedzieć się więcej)

4. Szczotkowana stal

Nie zapowiada się aby stal jako dodatek w kuchni miałaby zniknąć w najbliższym czasie. Nie może to być jednak jej bardzo błyszcząca wersja. Aby podkreślić sznyt szczotkowanej stali warto zestawić ją z czarnym – wtedy będzie jeszcze lepiej wyglądać.

5. Drewno

Nie skończyła się jeszcze era tego materiału. Drewno w kuchni jednak ciągle ewoluuje. Aktualnie na nikim nie robią wrażenia pieczołowite zdobienia, wzory i faktury. Wciąż jednak w cenie jest sama faktura naturalnego drzewa – jego indywidualność znakomicie wpasowuje się w to czego teraz szukają wszyscy. Dodatkowo drewno we wnętrzu buduje naturalny i przytulny charakter pomieszczenia. 

4590851866_002c563b14_z

6. Super zorganizowana

Kuchnia to nie tylko wygląda, ale także jej praktyczny charakter. Te domowe garściami czerpią inspiracje z tych naprawdę profesjonalnych, które spotkamy w restauracjach i hotelach. Wszystko musi być na miejscu i pod ręką. Coraz ważniejsze są półki i szuflady, w których możemy doskonale zorganizować nasze garnki i patelnie, ale także przyprawy i sztućce. 

4590852102_567dcddc64_z


P.K.

foto: flickr.com

Podoba Ci się? Pokaż znajomym: